Ana Sayfa | Hakkımızda | Referanslarımız | Müşteri Yorumları | Foto Galeri | Sertifika Sorgula | İletişim

Eğitim Planı Dokümanlar Eğitim Başvuru Uzaktan Eğitim HİSİP Faaliyetlerimiz Eğitimlerimiz İş Güvenliği Yönetim Sistemleri
 
ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı:  
Şifre:
Kayıt Ol - Şifremi Unuttum
HABERLER / DUYURULAR
TESKİ Entegre Yönetim Sistemi Çalışmaları
TESKİ Entegre Yönetim Sistemi çalışmaları başlamıştır.
Mersin Büyükşehir Belediyesi
ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi Çalışmaları
Mersin Büyükşehir Belediyesi
OHSAS 18001:2007 Çalışmaları ...
Doruk OSGB
Düzce Doruk OSGB, HİSİP ( (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinin Hizmet Standartlarının İyileştirilmesi Projesi) çalışmaları başlamıştır.
Megatek OSGB
Çorlu Megatek OSGB HİSİP ( (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinin Hizmet Standartlarının İyileştirilmesi Projesi) çalışmaları başlamıştır.
 İş Güvenliği
İş Sağlığı ve İş Güvenliği

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Gereği;

Tehlike sınıfına bakılmaksızın tüm işyerleri Risk Analizi yaptırmakla ve İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili eğitimleri vermek zorunluluğu getirilmiştir.

50 den fazla işçi çalıştıran kuruluşlar 01 Ocak 2013 tarihi itibarı ile İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi görevlendirme zorunluluğu getirilmiştir.

50 den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde 01 Ocak 2014 tarihi itibarı ile İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi görevlendirme zorunluluğu getirilmiştir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili bizimle irtibata geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

RİSK ANALİZİ

Yeni yaklaşımın en önemli unsuru risk değerlendirmesi (risk analizi) kavramıdır. Risk, tehlikelerden kaynaklanan bir olayın, meydana gelme ihtimali ile zarar verme derecesinin bileşkesidir. Risk değerlendirmesi, tüm proseslerde, riskin büyüklüğünü tahmin etmek ve riske tahammül edilip edilemeyeceğine karar vermektir. Sistematik olarak tehlikeleri belirlemek, riskleri ortaya çıkarmak ve riskleri kontrol etmek için uygun nitel veya nicel yöntemler kullanarak yapılan çalışmaların bütünüdür.

Risk Değerlendirmesi konusunda yeni yaklaşıma Gore İşverenler, işyerlerinde özel risklerden etkilenebilecek çalışanların durumunu da kapsayacak şekilde sağlık ve güvenlik yönünden Risk Değerlendirmesi yapmakla yükümlüdür. İşveren risk analizi sonucuna Gore alınması gereken koruyucu önlemlere ve kullanılması gereken koruyucu ekipmana karar verir.

 Yönetim Danışmanlık;  Risk Değerlendirmesi çalışmaları ve raporlaması için işyerinin risk grubuna ve çalışan sayısına Gore en uygun çözümleri sunmaktadır. Risk Değerlendirmesi uygulamaları Bakanlık sertifikalı İs Güvenliği Uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır. Risk Değerlendirmesi belge niteliği taşıdığından uygulama yapılan isin özelliğine Gore konunun uzmanları tarafından yapılması gereken bir ekip çalışmasıdır.

Etiketler : İş güvenliği - isg - iş güvenliği uzmanı - ohsas - Risk - 18001:2007 - baş denetçi eğitimi - baş denetçilik - baş denetçi - başdenetçi - baş tetkikçi - baştetkikçi - baş tetkikçi eğitimi - kalite eğitimi - kalite eğitimleri - kalite eğitim - kalite eğitimleri istanbul - iso - iso 9001 eğitimleri - iç denetçi - iç tetkikçi - iç denetim - iç denetim eğitimi - iç denetim sertifikası - baş denetçi sertifikası - sertifika - sertifika programı - çevre eğitimleri - çevre eğitimi - gıda güvenliği - gıda güvenliği eğitimi - iş sağlığı ve güvenliği - iş güvenliği - iş güvenliği eğitimi - iş güvenliği uzmanı -
Diğerleri...
İş Sağlığı ve İş Güvenliği
 
 
Ana Sayfa Hakkımızda Referanslarımız Müşteri Yorumları İletişim
2011 © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım : Düzeyweb